Plac zabaw dla dzieci

Aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, na placu zabaw i w gronie rówieśników, należy do ulubionych zajęć dzieci.

Dzięki sprzętom, które znajdują się na naszym placu zabaw, dzieci mają możliwość kontrolowania własnego ciała, uczą się utrzymywać równowagę.

Pobyt na świeżym powietrzu, połączony z ruchem zapewnia im prawidłowy rozwój, umożliwia doskonalenie umiejętności współpracy, kreatywności oraz pozwala budować relacje z innymi dziećmi. Dziecko poznaje zasady współżycia w grupie oraz własne możliwości. W ten sposób buduje swoje relacje i odnajduje się w gronie rówieśników.

W trakcie aktywnej zabawy dziecko zdobywa wiedzę i doświadcza uczuć, które budują bazę doświadczeń na przyszłość.

Plac zabaw dla dzieci skonstruowany jest w taki sposób, aby dziecko mogło ćwiczyć swoją sprawność ruchową. Może więc wspinać się, skakać, huśtać, zjeżdżać, kręcić się , biegać.

Wyposażenie

PIASKOWNICA - jest dla dzieci w każdym wieku.  Kontakt ze specyficzną strukturą piasku jest dla dzieci dużym doświadczeniem. Podczas zabawy w piasku dziecko rozwija zmysł dotyku, a rozmaite wyzwania np.  przewracanie do góry dnem foremek, pozwala doskonalić precyzję i koordynację ruchów.

KARUZELA – pozwala dzieciom rozwijać zmysł równowagi oraz koordynację.

HUŚTAWKA – pełni szczególną role w kształtowaniu mięśni nóg w trakcie odbijania się od podłoża i przy amortyzowaniu sił grawitacji przy opadaniu.

ZJEŻDŻALNIA – towarzyszy dziecku od najmłodszych lat aż do … dojrzałości, gdy przyjemność zjeżdżania do wody ćwiczą na basenie nawet dorośli. Pokonywanie pierwszego strachu przed bezwładnym zjechaniem jest pierwszym ćwiczeniem kształtującym ,,odwagę ruchową”

Podobne funkcje z korzyścią dla ogólnego rozwoju dziecka pełnią BUJAKI, których zabawna forma od razu nasuwa skojarzenia ze szczęśliwym okresem dzieciństwa.