Spacery i wycieczki

Spacer, to odpoczynek, korzystanie z urozmaiconego pobytu na świeżym powietrzu, zaspokojenie potrzeby ruchu.

Na spacerze dzieci bogacą wiadomości i doświadczenie w zetknięciu z otoczeniem odmiennym od bawialni żłobka. To okazja do obserwacji świata ludzi, zwierząt, roślin i rzeczy oraz zjawisk przyrodniczych.

Dla małych dzieci to przede wszystkim zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu, bo poprzez nie łatwiej przeżywają one i rozumieją to, co dzieje się wokół nich.

Korzystny wpływ spacerów i pobytu na placu zabaw  na zdrowie dzieci jest oczywisty. Ruch na świeżym powietrzu wpływa dodatnio na wzrost i rozwój organizmu, pokonywanie trudności i niewygód przyczynia się do wyrobienia sprawności fizycznej i wytrwałości. Otwarta przestrzeń, swoboda i piękno przyrody wprowadzają pogodny i radosny nastrój, uspakajają układ nerwowy i sprzyjają regeneracji sił w dobrych warunkach klimatycznych.